מצאו את המשרה הבאה שלכם

הכירו את הנשים שמובילות את מרפאות כללית סמייל

יותר מ-70% מהצוות של כללית סמייל הוא נשי. שלוש עובדות של כללית סמייל ברחבי הארץ מספרות איך זה להיות הכוח המניע מאחורי מאות המרפאות ברחבי הארץ ועל היתרונות בעבודה בארגון עם רוב נשי מובהק.

יותר מ-70% מהצוות של כללית סמייל הוא נשי: מנהלות, רופאות, שינניות, סייעות ועובדות מינהל. הן מהוות את הכוח המניע מאחורי מאות המרפאות של כללית סמייל ברחבי הארץ. שוחחנו עם רופאת שיניים, סייעת ושיננית ממרפאות כללית סמייל, שסיפקו לנו הצצה על עבודה באווירה נשית.

המון נשים בתפקידי ניהול

ד"ר אירנה צבנג, רופאת שיניים במרפאת מודיעין ובמרפאת מעוז בירושלים, שעובדת כבר 16 שנה בכללית סמייל, אומרת שאין שום הבדל בין גברים לנשים. "נשים יכולות ועושות כל מה שגברים עושים. פעם רפואת שיניים הייתה מקצוע יותר גברי, אבל היום אפשר לראות יותר ויותר נשים שמסיימות לימודי רפואת שיניים והן משתלבות אצלנו״, היא מספרת, ״אנחנו רואים המון נשים בדרגות ניהול. מדובר בניהול מורכב שכולל מאות עובדים שלהם צרכים שונים, ומאחורי המערכת המשומנת הזו עומדות נשים שמניעות את הדברים קדימה".

שיתוף הפעולה ועבודת הצוות בכל מרפאות כללית סמייל הם חלק חשוב מהתנהלות המרפאות ומהאווירה בהן, וד״ר אירנה מרגישה בת מזל בעבודה שלה עם הסייעות בצוות שלה. "יש סייעות שעובדות איתי יחד כבר שנים. אנחנו מכירות אחת את השנייה היטב ויש יחסים אישיים של ממש. אנחנו עובדות יחד בשוויון מלא והגענו כבר למצב שלא צריך לדבר. מספיק מבט קטן והיא יודעת מה אני צריכה או מה אני רוצה ולהפך״, היא אומרת.

ד"ר צבנג: "נשים מקצועניות שנמצאות בכל שדרת התפקידים"

ד"ר צבנג גם מדגישה את העובדה שכללית סמייל היא ארגון גדול ומורכב "בסופו של דבר מדובר בנשים מקצועניות. אנחנו מצויות בכל שדרת התפקידים ולמעשה מנהלות, ביחד עם עמיתנו הגברים כמובן, את כל הגוף הגדול הזה. האווירה הטובה אצלנו היא תוצאה של  שיתוף  פעולה ופרגון אמיתי בין גברים לנשים – זה עניין של בני אדם"

רואות את האדם ולא רק את העובדת

תמר זיקרי, שיננית במרפאת קריון בקריות, עובדת בכללית כבר 20 שנה. כאמא לילד בעל צרכים מיוחדים שנזקק מדי פעם לאשפוזים, תמר נעדרת לעיתים מהעבודה ונזקקת להמון גמישות.

תמר מספרת שהחברות לעבודה רואות את האדם לא רק את העובדת, וחושבות תמיד איך אפשר לסייע לכל עובד או עובדת שנקלעים למשבר: "אני מרגישה חום והכלה במקום העבודה שלי. כשאני מתקשרת להודיע שאני לא יכולה להגיע כי יהונתן שלי מאושפז או חולה, תמיד הדבר הראשון שאני ששואלים אותי זה מה שלומו או אם אני צריכה משהו״, היא מספרת. ״הקולגות שלי מעולם לא נתנו לי הרגשה לא טובה שאני גורמת לבעיה, או שאני צריכה להחזיר משמרת שביטלתי. תמיד הן מתקשרות במהלך היום לשאול מה קורה. אני יודעת שאני עובדת במערכת תומכת, עוטפת שתסייע לי – מרגישה שיש לי גב״.

תמר: "החברות לעבודה רואות את האדם לא רק את העובדת"

תמר מספרת על הקשר הנשי גם בכל הדברים הקטנים של היום יום: ״תמיד יש חגיגת יום הולדת, אנחנו חוגגות ביחד בארוחות צהרים – כל אחת מביאה משהו ויושבות לאכול יחד. כשמישהי חוזרת מחו"ל היא תמיד מביאות שוקולד בשביל הכיף, ובעיקר כולם מכירים את כולם ברמה האישית. העובדים והעובדות שותפים לשמחות וחולקים יחד את הכאבים. אנחנו נפגשות מחוץ לשעות העבודה, לשתות קפה, לצאת לתיאטרון ואפילו חזרנו לאחרונה מטיול נשים בגאורגיה. הקשרים הם אישיים וחזקים מאוד״.

פרגון ורצון אמיתי להיות הכי טובות מקצועית

טטיאנה ז'יקוב, סייעת אחראית ממרפאת כללית סמייל מודיעין, עובדת בסמייל כבר שלוש שנים.  "הגעתי למרפאת מודיעין אחרי שעבדתי במרפאה קטנה יותר, והחליטו לקדם אותי לתפקיד במרפאה יותר גדולה ומורכבת", היא מספרת. אני מודה שקצת חששתי בהתחלה, כי ידעתי שיש שם עובדות ותיקות, מנוסות ומאוד מקצועיות ולא ידעתי איך אתקבל. אבל כבר בשעה הראשונה שלי בעבודה הרגשתי שמקבלים אותי בזרועות פתוחות עם המון רגישות, סבלנות והבנה".

"את הכוח הנשי", טטיאנה אומרת ״מרגישים בעבודת היום יום. יש יותר רגישות אחת לשנייה, וגם בבעיות פרטיות אנחנו תמיד חולקות קשיים ומשברים. אם מישהי רבה עם הבעל ורוצה קצת להוציא קיטור, יש לה עם מי לעשות את זה. אם יש בעיה עם הילדים אז תמיד יש עם מי לדבר. תמיד תהיה הבנה". בתקופה זו, כשהיא בעיצומו של הריון, היא מספרת שהחברות דואגות שהיא שומרת על עצמה, לא מתרוצצת מדי וגם מתגייסות להחליף אותה אם צריך. "כולן אימהות ועברו את זה –  בין אם אלה העובדות הותיקות או אלה בנות גילי".

העוצמה הנשית והחברות חורגת גם מחוץ לשעות העבודה, כאשר מדי פעם עובדות המרפאה יוצאות לערב בנות – לשתות, לצחוק קצת ולחלוק חוויות. "אני עובדת עם נשים שגם בחרתי בהן להיות חברות שלי. זה יתרון ענק וממש לא מובן מאליו, שבמקום העבודה שלך אתה תהיה עטוף בחברים. יש אצלנו פרגון, סיוע ורצון אמיתי להיות הכי טובות מקצועית ולעשות את זה יחד. ברור שזה כוח נשי״.