מצאו את המשרה הבאה שלכם

שילוב מנצח

לעבוד ברשת גדולה או במרפאה פרטית? למה לבחור אם אפשר אפשר גם וגם?
שוחחנו עם רופא שיניים, סייעת ושיננית בכללית סמייל, שעובדים גם במרפאות פרטיות ושמענו מהם על השילוב בין שני העולמות

ד"ר לירן שוורצמן, דור שני לרופאי שיניים בכללית סמייל, סיים את לימודיו בהונגריה ומיד ידע שהוא רוצה להשתלב ברשת. "אני מכיר היטב את המערכת מבפנים, כי בתור ילד ביליתי במרפאות כללית סמייל לא פעם עם אבא שלי״, הוא מספר. ברוב ימות השבוע ד״ר שוורצמן עובד כרופא שיניים במרפאות כללית סמייל בכרמיאל ובטירת הכרמל. ״רשת כללית סמייל מצויינת לרופאים צעירים, בין השאר מכיוון שזו מערכת שמתנסים ומתמקצעים בה. יש עם מי להתייעץ וממי ללמוד – תמיד יש רופא שקשוב אליך ואפשר להתייעץ איתו במקרה של טיפול מורכב שלא התמודדת איתו בעבר. זה ארגון שמאפשר קידום והתפתחות מקצועית כמו ששום מקום אחר לא מאפשר" הוא מוסיף. 

אחד היתרונות הגדולים בעיני ד"ר שוורצמן בעבודה שלו בכללית סמייל הוא המעטפת הארגונית שדואגת לכל מה שכרוך בתפקוד של מרפאה – החל ממנהלי מרפאות שקשובים לצרכי הרופאים, צוות עובדות מינהל שדואגות לקביעת והזזת תורים, מעקב אחרי החולים ותזכורות על טיפולים. יש מי שדואג לשיווק, לגביית תשלומים ולמענה ללקוחות בכל נושא. "כרופא ובטח רופא בתחילת דרכו, המערכת נותנת לך מעטפת שמאפשרת לך להתרכז נטו בעבודתך המקצועית ומאוד מקלה עלייך בניהול השוטף והיומיומי – דבר שאין אותו במרפאה פרטית, שם אתה למעשה צריך לדאוג להכל בעצמך. אני גם אוהב את האווירה פה, את יחסי האנוש המעולים בין כל אנשי הצוות ואת המקצועיות של כולם".

היציבות והנוחות של עבודה כשכיר, והיכולת לטפל במגוון רחב של מקרים רפואיים מורכבים ולהתנסות בסוגי טיפולים שונים, הופכים בעיניו את העבודה בכללית למועדפת. עם זאת, ד״ר לירן בחר לשלב גם עבודה במרפאה פרטית. "לצד היתרונות האדירים של עבודה ברשת גדולה עם גב ואפשרות התמקצעות, במרפאה הפרטית אתה עושה את כל ההחלטות לבד. מבחינתי, השילוב הזה מאפשר לי לבנות קריירה בצורה המיטבית – למלא את השבוע שלי במשמרות, ולצבור כמה שיותר ניסיון״.

"אני כאן עד הפנסיה!"

מרינה קימיאגרוב היא שיננית במרפאות כללית סמייל בקריית רבין בחולון ובמרפאת רוטשילד בבת ים. היא החלה את דרכה בכללית סמייל לפני 20 שנים כסייעת לרופא שיניים, תפקיד שנהנתה ממנו מאוד.

אחרי כעשר שנים כסייעת, מרינה החליטה שהיא רוצה להתקדם ובעידוד מנהליה, היא יצאה ללמוד שיננות. "מאוד באו לקראתי במרפאה ובארגון והיו גמישים כלפי במשמרות״, היא מספרת. "זה איפשר לי להתפתח תוך כדי תנועה ולהמשיך לעבוד כסייעת, בזמן שלמדתי. באותה תקופה יצאתי גם לשמירת הריון, והמערכת אפשרה לי להישאר בתוכה ולהתקדם".

אחרי שסיימה את לימודיה, היא השתלבה בתפקיד שיננית. "אני מאוד שמחה על השינוי שעשיתי, זה מילא אותי באנרגיות. אני מאוד אוהבת את העבודה שלי ואת האווירה במרפאה שהיא מאוד חברית ומשפחתית״.

מרינה מספרת שהעבודה מאוד גמישה מבחינת שעות, גם היום בתפקידה הנוכחי. הארגון מאפשר לה לשלב את העבודה בכללית סמייל עם עבודה במרפאה פרטית. ״אני עובדת במקום שאני מרגישה אהובה ומוערכת, יש לי את כל התנאים הסוציאליים, יש לי יציבות תעסוקתית, המשכורת נכנסת באופן קבוע, יש ארגון שנותן גב ובטחון״. מצד שני, היא מספרת, ״כאם חד הורית, אני יכולה להעלות את הכנסות שלי על ידי עבודה במגזר הפרטי".

מרינה: "המערכת אפשרה לי להישאר בתוכה ולהתקדם"

למה חשוב להמשיך לעבוד גם במרפאה ציבורית במקביל? ״במרפאה הפרטית אני יכולה להגיע למשמרת של 5 מטופלים, ואם שניים לא הגיעו אני מפסידה את השכר הזה. בכללית סמייל אין כזה דבר –  הצוות המנהלי שלנו תמיד ידאג למלא את התורים, מה ששומר על יציבות מבחינת השכר״. מרינה ממליצה לכל עובד להשתלב בארגון גדול ויציב ואחר כך, במידת הצורך, להוסיף עבודה במגזר הפרטי. ״לא כל מקום עבודה מאפשר לעשות את זה, וזה מאוד עוזר. מבחינתי, אני בכללית סמייל עד הפנסיה!״, היא מצהירה.

מסתכלת קדימה

עביר עומר, סייעת במרפאת כללית סמייל ברמת ישי, החלה את עבודתה בארגון לפני תשע שנים וחצי, וקודמה לפני כשנה לתפקיד של סייעת אחראית. "התאהבתי במקום מהרגע הראשון. האווירה, הקצב המהיר, הגיוון בעבודה והאפשרות להתקדם, כמו שאכן קרה לי״, היא מספרת, ״עכשיו אני מסתכלת קדימה ורוצה להתפתח בכיוון של ניהול״.

עביר לא חשבה כלל לעבוד במגזר הפרטי, העבודה בכללית סמייל סיפקה את כל צרכיה. היא גרה קרוב למרפאה, עבדה במשמרות גמישות וצברה ניסיון מגוון דרך המטופלים שהגיעו. אחרי תקופה קיבלה הצעה להשתלב גם במרפאה פרטית, והחליטה לבדוק גם את האפשרות.

מבחינת עביר, העבודה במגזר הפרטי היא תוספת נחמדה. ״היכולת לשלב בין שני מקומות העבודה, היא יתרון שכללית סמייל נותנת לעובדים שלה״. חמש משמרות מהשבוע של מרינה מוקדשות לכללית סמייל, ועוד שתי משמרות במרפאה הפרטית. ״ וזה שינוי אווירה נחמד וגם מגדיל את ההכנסה. במגזר הפרטי אפשר אומנם להרוויח יותר, אבל יש בזה גם מרכיב של סיכון, כי את למעשה עצמאית ולא תמיד יודעת מה תהיה ההכנסה״.